Zapraszamy na muzeum.krosno.pl oraz Facebook
 
Stolikowe
Stolikowe

Opis w przygotowaniu

Lampa stojąca

Koniec XIX w.

Na kanelurowanych nogach i pręcie osadzone dwa blaty marmurowe i czasza ze szklanym zbiornikiem wewnątrz. Całość z mosiądzu, ozdobiona stylizowanymi, złoconymi nakładkami. Klosz tulipanowy, matowany, z wygrawerowanym motywem kwiatowym.

 
Lampa stojąca

Koniec XIX w.

Pomiędzy podstawą a czaszą pręt, na którym osadzono stolik z blatem fajansowym, zdobiony malowanym barwnym deseniem kwiatowym. Całość konstrukcji z blachy mosiężnej, z tłoczoną dekoracją półplastyczną. Klosz kopulasty, szklany, wtórny.

 
Lampa stojąca

Początek XX w.

Funkcjonalna konstrukcja z blatem marmurowym, zwieńczona czaszą, dekorowaną nakładkami w kształcie splątanych, stylizowanych wici roślinnych; wewnątrz szklany zbiornik. Całość z blachy mosiężnej. Klosz tulipanowy z matowanego szkła, wtórny.

 
Lampa stojąca

Koniec XIX w.

Na spiralnej repusowanej rurce osadzony marmurowy blat stolik i puklowana czasza ze szklanym zbiornikiem wewnątrz. Całość konstrukcji z malowanego stopu metali, pokryta licznymi stylizowanymi nakładkami. Klosz tulipanowy, matowany, z obitą dekoracją półplastyczną trawioną, złożoną ze stylizowanych kartuszy z puttami wewnątrz, w otoczeniu motywów roślinnych, szklany.

 
 
Muzeum lamp naftowych w Krośnie
Lampa naftowa © 1977 - 2021
 
 
 
.